Picasa: Exif-gegevens opvragen
In Verkenner en de diverse programma’s waarmee u foto’s kunt bewerken en bekijken, kunt u de technische details van een foto opvragen. Deze Exif-gegevens bevinden zich in het fotobestand en geven veel informatie over hoe de foto is gemaakt. Ook in Picasa kunt u de instellingen van de camera zo nog eens inzien.
In Picasa vraagt u deze gegevens op door in de bibliotheekweergave met rechts op een foto te klikken en te kiezen voor Eigenschappen. In het bovenste, donkere gedeelte van het venster ziet u gegevens die met het bestand zelf te maken hebben. Alles in het lichte gebied komt rechtstreeks uit de exif-gegevens van de foto.
Opmerkelijk is dat de titel van de foto, die u nota bene met Picasa kunt opgeven, hier niet is terug te vinden, terwijl die er wel degelijk in is opgeslagen. Als u in bibliotheekweergave op de foto dubbelklikt, ziet u rechts onder het beeld een pictogram van zo’n ouderwets kinderpetje met een propeller erop. Als u daar op klikt, krijgt u een histogram en een paar camera-instellingen te zien. Het histogram toont de afzonderlijke kleuren rood, groen en blauw en een grafiekje van het totaal.


