U bent nu hier: Home » Downloads » Avidemux 2.4.4

Downloads

Avidemux 2.4.4

Gratis video's nabewerken
Martin Gijzemijter 20 mei 2009 11:32
Avidemux 2.4.4

Videobewerking is een vak apart. Dat wil echter niet zeggen dat het onmogelijk is om als amateur uw video's op een fraaie manier na te bewerken. Het nadeel is dat u hier doorgaans dure programma's voor nodig hebt, zoals After Effects van Adobe. Avidemux is ook een programma voor het nabewerken van video, maar in tegenstelling tot After Effects helemaal gratis.

Avidemux kan niet volledig vergeleken worden met After Effects, simpelweg omdat het programma van Adobe veel meer mogelijkheden heeft. Maar tenzij u van plan bent om een film in elkaar te draaien die u in de bioscoop wilt gaan draaien, hebt u het grootste deel van die functies helemaal niet nodig. Kleurfilters toepassen, ondertitels plaatsen, een logo toevoegen, dat zijn dingen die Avidemux wel kan. Helaas moet daarbij wel gezegd worden dat de gebruikersinterface van het programma niet heel vanzelfsprekend en gebruiksvriendelijk is. Een echte tijdlijn is er bijvoorbeeld niet, alleen een schuifregelaar waarmee u door de video kunt bladeren en eventueel een selectie kunt knippen en plakken. Dat werkt in principe wel, maar handig is het niet, terwijl het bij nabewerken toch regelmatig voorkomt dat u nog even ergens iets wilt knippen, omdraaien of op andere wijze veranderen in de tijdlijn.
Het programma bevat geen fatsoenlijke tijdlijn en dat is jammer.

Het programma bevat geen fatsoenlijke tijdlijn en dat is jammer.

Het programma bevat een keur aan filters die u kunnen helpen om uw video in een paar stappen een stuk fraaier te laten ogen. Daarbij wordt echter wel veel eigen kennis vereist, want een heldere uitleg wat een filter precies doet, krijgt u niet. Ook moet u het effect van een filter in een apart previewscherm bekijken, waarbij u de schuifregelaar kunt verplaatsen, maar niet op afspelen kunt klikken om het effect in de video te bekijken. Dit is jammer. Waar het programma wel in uitblinkt is de snelle conversie naar andere video-indelingen, met daarbij ook keuze voor afmetingen, zodat een video kan worden opgeslagen voor een iPod of PSP. Taken kunnen ook worden toegevoegd aan een werklijst, die vervolgens automatisch afgewerkt kan worden, zodat u niet de hele tijd achter de pc hoeft te blijven tijdens het converteren van bestanden.
Het programma heeft veel filters, maar de uitleg daarbij is veel te beknopt.

Het programma heeft veel filters, maar de uitleg daarbij is veel te beknopt.

Avidemux is een handig programma met veel mogelijkheden, maar voelt toch meer aan als een programma voor de professional dan voor iemand die als hobby video’s monteert. Het programma bevat minder opties dan, bijvoorbeeld, After Effects, maar biedt nog altijd meer opties dan de gemiddelde gebruiker ooit nodig zal hebben. Weet u toevallig wat voor filters en instellingen u zoekt, dan is Avidemux prima. Bent u echter niet bekend met nabewerking van video, dan zal dit programma vooral een doolhof zijn dat u, heel misschien, leidt naar het resultaat dat u zoekt.

Avidemux 2.4.4
Freeware
Taal Engels
Medium 12,5 MB download
OS Windows 2000/XP/2003; Mac OS X; Linux
Systeemeisen 35,5 MB harde-schijfruimte
Maker Mean
Oordeel 7/10

Pluspunten
Gratis
Automatische werklijst voor het bewerken van veel video’s
Handige voorinstellingen voor het opslaan van video’s
Minpunten
Niet Nederlands
Geen prettige interface
Geen echte tijdlijn aanwezig
Te ingewikkeld voor niet-professionals



Plaats een reactie

Nu in Computer!Totaal

Ultieme upgrades! De nieuwste producten voor elk budget • 23 pagina’s geteste producten: processoren, moederborden, grafische kaarten, draadloze routers • iPhone 4: kopen of niet? • Windows 7 optimaliseren • Softwaretest: ouderlijk toezicht • Maak je eigen startpagina • Doe meer met Irfanview

ITworld

abo_block