coverXP Free: albumhoesjes uitprinten

coverXP Free: albumhoesjes uitprinten

Tamara Schuurman - 10 maart 2008, 18:43

Het maken van albumhoesjes voor bijvoorbeeld cd's of dvd's lijkt eenvoudig. Maar deze in de goede maat krijgen, kan soms wat lastig zijn. Met coverXP Free hoeft dit geen probleem meer te zijn en kunt u op veel soorten papier snel een cover maken.

coverXP Free 1.6.1
Freeware
Taal Engels
Medium 3,2 MB download
OS Windows 9x/NT/2000/XP
Systeemeisen Onbekend
Maker Darkwet

Stap 1 Installatie

Ga naar de website van coverXP en download daar het installatiebestand. Let wel op dat u voor de free-versie kiest. Installeer vervolgens het programma met behulp van de wizard.

De installatie is zeer eenvoudig.

Stap 2 Covers downloaden

Voor het downloaden van covers is uw beste hulp eigenlijk Google. Mocht u het toch lastig vinden om covers te vinden, ga dan naar de volgende websites: Cdcovers of Dvdcoversfuzion.

Download hier de gewenste covers.

Stap 3 Formaat kiezen

coverXP heeft onder de opties paper templates en cover templates veel verschillende sjablonen. Onder paper templates vindt u sjablonen van verschillende soorten boekjes, labels en insteekhoesjes. Omdat veel fabrikanten (bijvoorbeeld Avery, Neato, Fellowes) een specifieke indeling hanteren voor het papier dat ze verkopen, is het gebruik van zo’n sjabloon noodzakelijk.
Onder het kopje cover templates selecteert u het type cover dat u wilt maken: bijvoorbeeld het label van een cd/dvd of de insteekhoes van een dvd-doos. Er zitten ook wat oude sjablonen voor minidiscs en vhs-banden tussen, maar die zult u waarschijnlijk nooit nodig hebben. Kies het formaat dat u nodig hebt.

Kies uw formaat.

Stap 4 Covers importeren

Klik op het lege, witte sjabloon om de afbeelding te laden die u op het hoesje wilt afdrukken. Kies de afbeelding (er wordt direct een preview getoond) en klik op load. Gebruik van uw scanner is ook een mogelijkheid: klik dan in het bovenste venster op file en vervolgens op acquire. Klik nogmaals op acquire en uw scanner scant nu de afbeelding.

Importeer uw covers in coverXP.

Stap 5 Afdrukken

Om de covers af te drukken moet u eerst uw printer goed instellen. Klik op file / printer setup. Stel hier uw printer in als standaardprinter, klik op OK. Klik nu bovenin op de knop Print Covers. Uw covers rollen nu uit de printer. Zorg wel dat het juiste papier erin zit.

Het eindresultaat: links een insteekhoes voor een dvd en rechts een opdruk voor de schijf zelf.

 
Tags: Dvd's
blog comments powered by Disqus