Windows Vista beschikt over een functie die het mogelijk maakt om oude versies van bestanden terug te halen, maar Windows XP biedt die mogelijkheid niet. Natuurlijk kunt u fouten ongedaan maken wanneer u het bestand nog open hebt, maar wanneer u het gesloten hebt, of erger nog: de pc opnieuw opgestart hebt, dan zijn wijzigingen doorgaans definitief.
File History biedt u de mogelijkheid om verschillende versies van een bestand bij te houden, zodat u, wanneer dat nodig is, kunt terugschakelen naar een oudere versie van het bestand. Zo kunt u zorgeloos op de knop Opslaan klikken, zonder bang te zijn dat u onverwoestbare schade aanbrengt aan het bestand.
Met File History kunt u aangeven van welke bestanden u de versie wilt bijhouden.
Zorgeloos is in het geval van dit programma echter een breed begrip. Het zou namelijk erg handig zijn wanneer u dit programma kon installeren, om vervolgens nergens meer naar om hoeven te kijken. Dat is helaas niet het geval. File History houdt niet automatisch de versies van alle bestanden op uw computer bij, u zult zelf moeten aangeven om welke bestanden het gaat. Dit betekent dat u het programma eerst zelf moet opstarten, een selectie moet maken en deze selectie vervolgens opslaan.
Wilt u later terugkeren naar een oude versie van het bestand, dan opent u het programma en de selectie opnieuw, waarna er een overzicht wordt gegeven van de oude versies die aanwezig zijn. Dat werkt op zich prima, maar het is zonde dat er voorbereiding nodig is om een ramp te voorkomen, aangezien het vaak genoeg voorkomt dat u een oude versie nodig hebt van een bestand waarvan u dat nu net niet had verwacht.
U kunt vervolgens een datum en tijd selecteren, en zo een andere versie openen.
Daarnaast kent File History geen integratie met de Windows Verkenner, hetgeen natuurlijk enorm handig was geweest. Dit alles betekent natuurlijk niet dat het programma niet handig is. Wanneer u bijvoorbeeld een website bouwt en de gehele map met benodigde bestanden laat bijhouden door File History, werkt het uiteraard perfect (waarbij compressie ervoor zorgt dat uw harde schijf niet direct volledig vol loopt). Voor ander gebruik lijkt dit programma echter iets te kort te schieten, omdat het immers niet altijd van tevoren duidelijk is welke bestanden u wilt beschermen.
File History 1.1
Freeware
Taal Engels
Medium 224 KB download
OS Windows 9x/Me/2000/2003/XP
Systeemeisen 362 KB harde-schijfruimte
Maker Richard Tiefenbrunner
Oordeel 7/10
Pluspunten
Oude versies van bestanden herstellen
Overzichtelijke interface
Compressie voor bestandsversies
Gratis
Minpunten
Te bewaren bestanden moeten vooraf worden geselecteerd
Geen integratie met Windows Verkenner
Niet Nederlands