Het sterkste compressieprogramma?
De markt van compressieprogramma's is een drukke, met programma's als WinZip, WinRar, 7-Zip, GZIP enzovoort. PIM is ook zo'n compressieprogramma, maar dan wel eentje met pretenties. De makers van PIM blazen namelijk nogal hoog van de toren met de bewering dat hun programma beter comprimeert dan al deze programma's. De hoogste tijd dus om dat eens uit te testen.
PIM is een klein en licht programma dat u kunt installeren of kunt plaatsen op een usb-stick om te gebruiken als draagbare versie. De interface is vrij eenvoudig, maar dat komt voor een groot deel ook door het gebrek aan opties. Na het opstarten wordt het al vrij snel duidelijk dat, zelfs al biedt PIM de beste compressie, het programma zich nog niet mag meten met de genoemde concurrenten. Zo is er geen ondersteuning voor het maken van zelfuitpakbare bestanden en is er geen optie aanwezig voor het maken van compressiebestanden die bestaan uit meerdere volumes. Ook het beschermen van compressiebestanden met een wachtwoord is niet mogelijk. Wanneer vervolgens ook nog eens blijkt dat PIM niet te gebruiken is vanuit de Windows Verkenner, maar handmatig gestart moet worden om er vervolgens bestanden aan toe te voegen (zelfs slepen mag niet), wordt het scenario wel heel grimmig. Desalniettemin moet gezegd worden dat de makers over de prestaties van PIM niet hebben gelogen. Uit verschillende tests bleek dat .pim bestanden tientallen, soms wel honderden kilobytes kleiner waren dan, bijvoorbeeld .zip- en .rar-bestanden. De vraag is echter of dat boeit. Het programma heeft namelijk grote moeite met grote bestanden (een bestand van 100 MB inpakken duurde 3 minuten), terwijl de compressiewinst daarbij terugliep tot slechts enkele kilobytes.
PIM levert inderdaad kleinere bestanden af dan z'n concurrenten.
Concurrerende bestandsformaten als .zip, .balz, .quad en ,jar kunnen eveneens worden uitgepakt met dit programma. Om raadselachtige reden ontbreekt .rar in dit lijstje, waardoor het programma ook op dat vlak niet geschikt is om z'n collega's te vervangen. PIM heeft zeker potentie, en er is dan ook geen twijfel aan het feit dat de missende opties in toekomstige versies zullen worden toegevoegd. Het is echter enorm jammer dat de makers het enige sterke punt van het programma hebben genomen om daarmee concurrenten naar de kroon te steken, terwijl dat een gevecht is dat dit programma verliest voordat het überhaupt ooit begonnen is.
PIM 2.90
Freeware
Taal Engels
Medium 397 KB download
OS Windows 9x/Me/2000/2003/XP/Vista
Systeemeisen 900 KB harde-schijfruimte
Maker Ilia Muraviev
Oordeel 5/10
Pluspunten
Gratis
Ook draagbaar te installeren
Levert inderdaad kleinere bestanden op
Minpunten
Extreem weinig opties en mogelijkheden
Rar-bestanden worden niet ondersteund
Programma heeft moeite met grote bestanden
Weinig compressiewinst bij grote bestanden
Geen integratie met Windows Verkenner