Lexmark Interact S605
De Lexmark Interact S605 is gebaseerd op dezelfde printmotor en inkt als de S305. De afdrukkwaliteit is dus identiek. Het verschil zit hem met name in het reusachtige lcd-scherm. Dit meet maar liefst 10,5 cm en biedt ook een hoge resolutie, waardoor details uitstekend worden weergegeven. Daarbij is het scherm ook nog eens aanraakgevoelig, bijgestaan door enkele gekleurde aanraakgevoelige ‘knoppen’ op het paneel. De printer laat zich eenvoudig bedienen, al hadden de virtuele knoppen op het scherm in sommige gevallen nog iets groter gemogen. Lexmark wil zich ook onderscheiden met de ondersteuning van de 11n van wifi. Deze biedt hogere snelheden en een groter bereik. Het eerste punt is nauwelijks van belang, het tweede kan in sommige situaties interessant zijn. Ten slotte biedt de S605 ondersteuning voor dubbelzijdige afdrukken, wat papier spaart en in interessante afdrukmogelijkheden voorziet. We hadden alleen eigenlijk nog wel een ethernetaansluiting verwacht voor een printer in dit segment. Wanneer wifi wordt gebruikt kan de S605 ook webinformatie weergeven, zoals RSS-feeds.
Lexmark Interact S605
Prijs € 199,-
Oordeel 8/10
Pluspunten
Wifi (11n)
Reusachtig hi-res lcd-scherm
Bediening (aanraakgevoelig scherm)
Minpunten
Geen CompactFlash
Eén zwarte inkt voor tekst en foto’s
HP Photosmart Premium
Net als de Canon MP640 is de Photosmart Premium voorzien van vrijwel alle communicatievormen: usb, wifi, ethernet en bluetooth. Pronkstuk is natuurlijk het aanraakgevoelige scherm van 8,9 cm, waarmee de printer eenvoudig is te bedienen. Dat werkt in de praktijk prima. Net zoals bij de Lexmark S605 zitten er aan de zijkanten lampjes die oplichten en aanraakgevoelig zijn. Een andere overeenkomst is de 11n wifi-standaard, waardoor het bereik en de communicatiesnelheid groter zijn. De Photosmart Premium gebruikt een extra zwarte cartridge voor tekstafdrukken. Deze bevat een ander type inkt (pigment), waardoor de zwarte fotoinkt (dye) bespaart blijft. Wat betreft fotokwaliteit is er overigens geen verschil. Net als bij zijn kleine broer is het geluidsniveau aan de hoge kant, wat vooral merkbaar is wanneer er met grote snelheid tekst geprint wordt. De printer wordt geleverd met een module waarmee u dubbelzijdig kunt printen.
HP Photosmart Premium
Prijs € 199,99
Oordeel 8/10
Pluspunten
Wifi (11n)
Twee soorten zwart
Bediening (aanraakgevoelig scherm)
Dubbelzijdig afdrukken
Minpunten
Geen CompactFlash
Geluidsniveau
Trends
Naast de teruggang in het aantal kleuren zijn er nog een aantal andere trends zichtbaar. Allereerst wordt een standaardprinter zo langzamerhand een zeldzaamheid. Zeven van de acht printers in deze test zijn multifunctionals (all-in-ones), zelfs in het instapsegment. Onlogisch is dat niet: de combinatie van printer en scanner biedt grote voordelen (kopiëren en scannen) en de toevoeging van een scanner neemt nauwelijks extra ruimte in beslag. Kaartlezers worden steeds meer standaard en zitten dan ook op al onze testmodellen, behalve de Canon Pixma iP4700. Zo’n kaartlezer is past echt effectief als er ook een (kleuren) lcd-scherm aanwezig is, waardoor u direct vanaf het geheugenkaartje (of uw camera) kunt afdrukken. Een andere trend is wifi, dat bij zeven van de acht testmodellen aanwezig is. Hiermee kunt u de printer overal in huis plaatsen (desnoods in de trapkast) en kunt u deze vanaf elke pc benaderen. Maar ook bedrade ethernetaansluitingen zien we steeds vaker in het consumentensegement (waardoor een printer in feite een zelfstandige printserver wordt). Een laatste – nieuwe – trend is een aanraakgevoelig scherm, dat we in deze test bij Lexmark en HP tegenkomen.
Conclusie
In het instapsegment vallen met name de Canon en de Lexmark op. Wie geen behoefte heeft aan scannerfunctionaliteit, heeft aan de Canon iP4700 een mooi instapmodel met ondersteuning voor dubbelzijdig afdrukken. Wie wel volledige functionaliteit wil, inclusief wifi en kaartlezer, komt bij één van de andere drie modellen terecht. De Lexmark S305 trekt de aandacht dankzij zijn scherpe (advies)prijs. Ondanks het ontbreken van een kleuren lcd-scherm is er simpelweg geen beter alternatief te vinden voor dezelfde prijs.
In het duurdere segment zien we vooral meer functionaliteit en een makkelijkere bediening, zoals de grote aanraakgevoelige lcd-schermen van de HP Photosmart Premium en de Lexmark S605. Wie van plan is z’n printer vooral los van de pc te gebruiken, kan één van deze twee modellen met een gerust hart in huis halen. Wie gaat voor de beste fotokwaliteit, komt bij de Epson PX710W uit, die simpelweg de beste afdrukkwaliteit biedt. Zou dat toch aan die twee extra kleuren liggen?


