Een heatpipe-systeem is aanwezig, maar dit is minder uitgebreid dan op de andere borden in deze test (de Intel DX58SO daargelaten).
Deze test van Core i7-moederborden bevat acht delen:
* Inleiding, achtergrond en conclusie
* ASUS P6T Deluxe OC Palm
* ASUS Rampage II Extreme
* Gigabyte EX58-Extreme
* Gigabyte GA-EX58-DS4 (Redactietip)
* Intel DX58SO
* MSI Eclipse
* MSI X58 Platinum (dit artikel, Best getest)
De Platinum laat zich het best vergelijken met de Gigabyte DS4 in deze test. U betaalt 40 euro meer en u krijgt daar een paar kleine extra’s voor terug. Het bord heeft eSATA en een tweede netwerkaansluiting. Hoewel beide borden ingebouwde reset- en powerknoppen hebben, heeft de Platinum dit beter voor elkaar. Ten eerste zijn de knoppen beter geplaatst, omdat ze zich onder de uitbreidingssloten bevinden in plaats van naast de geheugensloten. Daar onttrekt een harde schijf in de behuizing de knoppen al gauw aan het zicht. Bovendien licht bij het Gigabyte-bord de resetknop niet op.
Oudgedienden zullen blij zijn met de terugkeer van de dipswitches. Dit zijn kleine schakelaars op het moederbord waarmee u instellingen kunt wijzigen (in dit geval de processorfrequentie). De BIOS biedt wel veel meer instelmogelijkheden.
| Moederbord | MSI X58 Platinum |
| Prijs | € 270,- |
| PCI | 2 |
| PCIe | 2 x16, 3 x1 |
| Geheugen | 6 DDR3 |
| LAN | 2 |
| SATA | 6 + 2 |
| eSATA | 1 |
| Usb | 8 poorten, 4 aansluitingen |
| Firewire | 1 poort, 1 aansluiting |
| Audio | Realtek AL888 |
| Koeling | heatpipe |
| PS/2 | 2 |
| Bijzonderheden | geen |
| Company of Heroes-framerate | 215,5 |
| Oordeel | 9/10 |