Facebook koopt Friendfeed

Facebook koopt Friendfeed

Ernst-Jan Hamel - 11 augustus 2009, 11:01

Facebook neemt FriendFeed over, een sociale media aggregator. Een van de oprichters van FriendFeed heeft Gmail ontwikkeld toen hij nog bij Google werkte.

De bedrijven maken geen financiële details van de overname bekend, hoewel bronnen van The Wall Street Journal spreken over een overnamesom van bijna 50 miljoen dollar.

De 12 medewerkers van FriendFeed verhuizen naar Facebooks hoofdkantoor in Palo Alto (Californië). Of en hoe beide netwerken in elkaar geschoven worden, is niet bekendgemaakt. Facebook en FriendFeed doen al veel van hetzelfde. Beide sociale netwerken bieden de mogelijkheid om statusberichten te plaatsen, en aggregeren desgewenst de activiteiten van andere sociale netwerken.

De beste ontwikkelaars

"Sinds ik FriendFeed voor het eerste gebruikte, ben ik een bewonderaar van het team erachter. Ze hebben zo'n simpele en elegante dienst gecreëerd om informatie te delen", zegt Mark Zuckerberg, Facebook-oprichter en ceo. "Deze overname laat zien dat Facebook een plek is waar de beste ontwikkelaars werken om dingen te bouwen die veel mensen gebruiken."

Een van de oprichters van FriendFeed zegt tegen de Wall Street Journal dat het FriendFeed-team bij Facebook gaat werken aan technologieën om Facebook ook op andere sites te implementeren. Zo moet het makkelijker worden om je sociale netwerk bij te houden als je niet op Facebook bent. Dit moet verder gaan dan Facebook Connect en Googles tegenhanger Friend Connect, die ook op andermans sites kunnen draaien.

Don't be evil

FriendFeed werd in 2007 opgericht door vier voormalige Google-medewerkers. Een van hen, Paul Buchheit, is de ontwikkelaar van Gmail en de bedenker van het Google-motto 'Don't be evil'. Een andere oprichter, Bret Taylor, was als product manager verantwoordelijk voor de lancering van Google Maps.

FriendFeed had 989,000 unieke bezoekers in juni, aldus comScore. Facebook had er in diezelfde maand 340 miljoen.

Bron: Webwereld

blog comments powered by Disqus