Golf aan patches van Microsoft

Golf aan patches van Microsoft

Jeffrey Weller - 13 juni 2006, 14:16

Microsoft lanceert vandaag een lading van twaalf patches en een noodgedwongen update van ActiveX. Naar verwachting zal laatstgenoemde patch veel webprogrammeurs opnieuw aan het werk zetten.

Drie kwart van de patches moet gevoelige plekken in het besturingssysteem bestrijden. Onder hen is een aantal 'kritieke' updates, aldus Microsoft in haar aankondiging. Verder is er één patch voor Microsoft Exchange en een tweetal fixes voor Microsoft Word. Een van deze twee is kritiek en behelst Microsofts antwoord op een Trojan virus dat twee weken geleden de kop opstak. Hiermee moet een einde komen aan de dreiging van het virus, dat onveilige commando's op afstand mogelijk maakt.
De ActiveX-patch is het regelrechte gevolg van de door Microsoft verloren rechtszaak, die de Universiteit van Californië en Eolas Technologies in 2003 hadden aangespannen tegen de Windows-ontwikkelaar. Het verandert de manier waarop Internet Explorer ActiveX inschakelt voor de verwerking van dynamische content, als Flash- en Quicktime-elementen.
Door deze aanpassing moeten veel webprogrammeurs de handen uit de mouwen steken. Websites moeten aangepast worden, als ze dit soort dynamische inhoud bevatten. Anders worden bezoekers gedwongen om op een pop-up venster met een tool tip te klikken. Doen ze dit niet, dan werken de Flash- en Quicktime-elementen niet.

blog comments powered by Disqus