ZScreen 1.3.3.0 Beta

ZScreen 1.3.3.0 Beta

Uw persoonlijke schermfotograaf

Martin Gijzemijter - 30 december 2008, 10:32

Windows is voorzien van een standaardfunctionaliteit voor het maken van schermafbeeldingen. Deze is echter niet heel uitgebreid en het is dan ook niet voor niets dat er veel programma's op de markt zijn die het aantal opties met betrekking tot schermafbeeldingen flink uitbreiden. ZScreen is zo'n uitgebreid programma, met als grote voordelen dat het gratis en in het Nederlands is.

Bij dat tweede pluspunt past overigens direct een kanttekening, want het programma is een beetje merkwaardig vertaald. Zo wordt account (bij ftp) vertaald als ‘rekening’ en zo zijn er meer kromme vertalingen. Niet dramatisch, wel irritant. Wanneer u het programma voor het eerst opstart, wordt u direct naar de instellingen geleid, waaruit vrij snel duidelijk wordt dat er lekker veel mogelijk is. Handig is de mogelijkheid om een schermafbeelding direct te uploaden naar een ftp-server. U hoeft dat maar één keer in te stellen, daarna gebeurt het uploaden automatisch. Erg handig daarbij is de mogelijkheid om naast het uploaden nog een andere actie te kiezen. Zo kunt u er voor kiezen om een schermafbeelding te uploaden en tegelijkertijd op te slaan op uw computer. Extra handig is de mogelijkheid om naast het uitvoeren van een upload- of opslagactie ook een miniatuur van de afbeelding in uw klembord te plaatsen, die u vervolgens kunt gebruiken als u bijvoorbeeld ergens online naar de grote afbeelding wilt linken. Het zijn kleine handigheidjes, maar ze kunnen een hoop werk besparen.

Er zijn erg veel opties voor het vastleggen van een schermafbeelding.

Er zijn drie manieren waarop u schermafbeeldingen kunt maken; als volledig scherm, als venster en als gebied dat u zelf definieert. Hier missen wat mogelijkheden die andere, betaalde programma’s wel bieden. Zo is het bijvoorbeeld niet mogelijk om een schermafbeelding te maken van een site die groter is dan uw beeldscherm (er zijn programma’s die verschillende schermafbeeldingen automatisch aan elkaar hechten). Ook is het niet mogelijk om een interactieve schermafbeelding te maken (waarin links bewaard blijven) en er zijn geen extra instellingen voor afwijkende content, zoals video’s en spelletjes. Dat zijn echter allemaal zeer specifieke functies die doorgaans in een professionele omgeving worden gebruikt. De gemiddelde computergebruiker die even snel een screenshot wil maken, zal aan de drie mogelijkheden van ZScreen meer dan genoeg hebben.

Er wordt onderscheid gemaakt tussen drie vastlegmethodes.

Het programma biedt veel opties voor de notatie van bestandsnamen, op een manier die we steeds vaker zien in dergelijke programma’s. Met behulp van speciale tekens, zoals %mo voor maand en %d voor dag, kunt u een bestandsnaam precies zo weergeven als u wilt, waarbij u onderscheid kunt maken tussen de naamgeving van een schermafbeelding op een volledig scherm en een schermafbeelding van een venster. ZScreen is zeker niet het meest uitgebreide programma voor het maken van schermafbeeldingen, maar het biedt wel veel opties, het werkt prettig, is Nederlandstalig en gratis. Dat maakt het tot een aanwinst op uw computer.

ZScreen 1.3.3.0 Beta
Freeware
Taal Nederlands
Medium 846 KB download
OS Windows XP/2003/Vista
Systeemeisen 2,7 MB harde-schijfruimte
Maker Brandon Zimmerman
Oordeel 7/10

Pluspunten
Gratis en uitgebreid
Verschillende acties met één toetsencombinatie
Verschillende notaties voor verschillende soorten schermafbeeldingen
Nederlands
Minpunten
Er missen wat geavanceerde opties
Nederlandse vertaling is wat krom

blog comments powered by Disqus