Als u gebruik maakt van een gps-ontvanger of navigatiesysteem, bestaat de kans dat het apparaat een logboek bijhoudt van de door u afgelegde weg. Dit wordt ook wel een broodkruimelspoor of track genoemd. Hiermee kunt u achteraf uw foto’s van locatiegegevens voorzien, het zogenaamde geotaggen of geocoderen. U kunt niet laten weten wat u ziet, maar zo weet u wel altijd waar uw foto’s zijn gemaakt. Websites zoals Flickr en Panoramio kunnen de beelden als vanzelf op de wereldbol toveren.
Met GeoSetter kunt u dit eenvoudig en snel laten doen. U hebt alleen uw foto’s en de tracks van het gps nodig. Tijdens installatie kunt u kiezen uit diverse talen, waaronder Nederlands. Daarna kunt u direct instellingen aanpassen, maar dat mag ook later via Bestand / Instellingen. Belangrijk om aan te geven is bijvoorbeeld of de locatiegegevens in de foto zelf worden opgeslagen of in aparte bestandjes, en of een kopie van de originele bestanden bewaard moet blijven.
Het is belangrijk dat u alle instellingen even naloopt.
Het programmavenster bestaat uit drie vlakken. Rechts ziet u een kaartfragment van Google Maps. Links de inhoud van een map zodra u die uitkiest en een voorvertoning van een foto. Geotaggen gaat via een paar stappen. Allereerst wijst u bovenin bij het invoervak een map met foto’s aan. Daarna roept u met Foto’s / Synchroniseer met GPS gegevens bestanden een venster op. Bij Synchroniseer met een map met gegevens bestanden kiest u een map met gps-gegevens. Het programma zal automatisch het juiste bestand gebruiken, er mag dus best een jaar aan gps-gegevens staan. Eventueel geeft u tijdcorrecties aan en u klikt op de knop OK, waarna het programma aan de slag gaat.
Foto’s met locatiegegevens zijn meteen op Google Maps te zien.
Als voor een foto locatiegegevens zijn gevonden, kunt u die meteen op de kaart zien. U schrijft de gegevens pas echt naar de foto’s - of naar losse bestandjes - zodra u kiest voor Foto’s / Bewaar wijzigingen. Mocht de locatie van een foto niet gevonden worden, dan kunt u handmatig de juiste plek aanwijzen, of een andere foto gebruiken als uitgangspunt.
Conclusie
Met GeoSetter is het een eitje om foto’s en gps-gegevens te combineren, maar ook zonder gps kunt u foto’s van locatiegegevens voorzien. Het programma is gratis, Nederlandstalig en doet zijn werk uitstekend. Bevalt het programma, dan stelt de maker een donatie op prijs.
GeoSetter 3.0.4
Freeware
Taal Nederlands
Medium 11 MB download
OS Windows XP en Vista (32 bits)
Systeemeisen 2GHz-processor of sneller, 1 GB geheugen, 20 MB harde-schijfruimte
Maker Friedemann Schmidt
Oordeel 9/10
Pluspunten
Toont beelden in Google Maps
Ondersteunt RAW-foto’s
Synchronisatie met locr.com
Minpunten
Geen