Pictomio 1.2

Pictomio 1.2

Kees Krick - 11 november 2009, 10:23

Pictomio is een fraai vormgegeven programma waarmee u foto's en filmpjes kunt bekijken. Het is niet bedoeld om foto's te bewerken, maar is vooral gericht op het bekijken, organiseren en beheren. Het programma ziet er indrukwekkend uit en stelt behoorlijk zware eisen aan de grafische kaart van uw computer.

Om mooie 3D-effecten met schaduwwerking en reflecties te kunnen tonen, is een grafische kaart met maar liefst 128 MB geheugen en Shader Model 2.0 nodig. U doet er goed aan om eerst te controleren of uw systeem wel geschikt is om Pictomio te draaien, bijvoorbeeld via de documentatie of de website van de leverancier van de computer dan wel grafische kaart. Het programma is behoorlijk uitgebreid en ziet er grafisch gelikt uit. Wat denkt u van pictogrammen van openklappende mappen waar miniaturen van uw foto’s overheen buitelen?

Op de kaart is te zien waar uw foto’s zijn gemaakt. Behalve voor Google Maps, kunt u kiezen voor Windows Live Search Maps.

Het programmavenster ziet er overzichtelijk uit en toch zit het aan alle kanten volgepropt met mogelijkheden. Zo zijn er vaak vier subvensters te zien. In de meeste ervan kunt u schakelen tussen tabbladen en aan de bovenkant van het hoofdvenster zitten ook nog een paar tabs. In bepaalde weergaven ziet u aan de rechterkant van het hoofdvenster vier gekleurde tabs. Hiermee kunt u bijvoorbeeld de exif-informatie van een foto opvragen.

Foto’s kunnen op meerdere manieren worden weergegeven. Bijvoorbeeld als miniaturen, waarbij exemplaren met locatiegegevens zijn te herkennen zijn aan een GPS-pictogram. Klikt u hier op, dan springt u rechtstreeks naar de plattegrondweergave. Hebt u meerdere foto’s op dezelfde plek gemaakt, dan zijn die in een minicarrousel te bekijken. Andere weergaven zijn de filmstrip met één foto op groot formaat, een diashow, een carrousel en de zojuist genoemde kaartweergave. De carrousel kan bekend voorkomen, die lijkt als twee druppels water op ‘Cover Flow’ uit Apple iTunes.

Foto’s zijn op verschillende manieren te bekijken, zoals in een fraaie carrousel.

Behalve de mappenweergave, waarbij u net als in Windows Verkenner door de mappenstructuur van een schijf kunt bladeren, kunt u kiezen voor de bibliotheekweergave. Foto’s worden daarbij onder andere gerangschikt op album, zoekwoord, datum, kleurmarkering, of op exif-informatie. Met dit laatste brengt u razendsnel foto’s in kaart die zijn gemaakt met een bepaalde camera, sluitertijd, diafragma, ISO-waarde, brandpuntsafstand, of welke informatie uit de exif-data dan ook. Rangschikken kan zelfs op firmwareversie. Bijzonder handig, vooral omdat u er niets voor hoeft te doen. Exif-informatie is immers standaard in vrijwel elke foto aanwezig.

Steeds meer cameratelefoons hebben een GPS aan boord. De locatie waar u een foto maakt kan dan worden bewaard in de exif-informatie (geocoderen of geotagging). Pictomio gebruikt deze informatie om miniaturen van foto’s op een plattegrond te tonen, net zoals Google Earth dat doet. Gebruikt u een losse gps-ontvanger, dan hebt u een betaalde invoegtoepassing genaamd pictoGeo nodig om de locatie achteraf in de foto op te slaan. Gelukkig bestaan hier prima alternatieven voor, zoals GeoSetter.
Het gelikte uiterlijk heeft de zware eisen aan de grafische kaart als minpunt. Verder worden menu’s halftransparant getoond, waardoor ze wat lastig te lezen zijn, vooral als een menu over de mappenlijst valt. Letters worden dan vermengd, zodat het soms lijkt of uw grafische kaart in de war is.

Pictomio 1.2

Freeware
Taal Nederlands
Medium 9,8 MB
OS Windows XP/Vista
Systeemeisen 1 GHz-processor, 1 GB RAM, 500 MB harde-schijfruimte, grafische kaart met Shader Model 2.0 en 128 MB
Maker Pictomio GmbH
Oordeel 8/10

Pluspunten
Grafisch erg mooi
Veel handige weergave- mogelijkheden
Upload (en download) naar webalbums
Minpunten
Geocoderen met betaalde invoegtoepassing
Halftransparante menu-tekst soms lastig te lezen
Zware systeemeisen

blog comments powered by Disqus