TagScanner zit boordevol functionaliteit en deze nieuwe versie heeft weer een lange waslijst met verbeteringen en uitbreidingen. Je kunt het bijna zo gek niet bedenken, maar als het iets te maken heeft met mp3-tags, dan zit het hoogstwaarschijnlijk in dit programma. Maar wat voor mensen die het programma niet kennen mogelijk nogal kan afschrikken is de interface: die is heel anders dan een doorsnee Windows-programma. Daarom kost het gewoon extra tijd om alles te vinden en te ontdekken. Overigens zit er wel een uitgebreid helpbestand bij, helaas alleen Engelstalig.
De interface van TagScanner is nogal afwijkend, en heeft een flinke leercurve.
Wie de moeite neemt om uit te zoeken waar alle functies zitten, heeft aan TagScanner een uitstekend programma om de tags van de hele mp3-collectie mee op te schonen. Bovenin zitten vier tabbladen met de hoofdfuncties: Music Renamer voor het hernoemen van de bestandsnamen, Tag Editor voor het daadwerkelijk bewerken van de mp3-labels, Tag Processor voor het automatisch bijwerken van tags op basis van gegevens die het programma uit de bestandsnamen haalt of van internet download (als het de cd correct kan identificeren) en tot slot List Maker om informatie over uw muziek in allerlei bestandsformaten te exporteren (Excel, html, txt en xml).
Een fijne nieuwe toevoeging is de mogelijkheid om standaard eigen genres in de keuzelijsten op te nemen. Natuurlijk was het altijd al mogelijk om zelf genres in te tikken in het veld, maar het is handiger om zelf genres aan de lijst toe te voegen. Een andere verbeterde functie is het automatisch laten hernoemen van de mapnamen op basis van de tags. Vroeger had de gebruiker alleen keuze uit een aantal voorgedefinieerde formules voor mapnamen (bijvoorbeeld %artist% - %album%), maar daar kunt u nu uw eigen formules aan toevoegen.
Door zelf een formule voor mapnamen toe te voegen, kunt u TagScanner volgens deze formule automatisch de mapnamen in Verkenner laten aanpassen. Geavanceerd, maar zó handig.
Een pluspunt van TagScanner ten opzichte van Mp3Tag is dat er van TagScanner ook een portabele versie voor op usb-stick bestaat. Tegelijkertijd heeft Mp3Tag een geavanceerde functie die ik helaas in TagScanner nog mis: een venster dat álle aanwezige mp3-tags (hoe obscuur ook) kan tonen. TagScanner toont alleen de velden die het zelf ondersteunt.
TagScanner 5.1.550
Freeware
Taal Nederlands
Medium 1,65 MB
OS Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7
Systeemeisen Onbekend
Maker Sergey Serkov
Oordeel 8/10
Pluspunten
Zeer uitgebreide functionaliteit
Ondersteuning voor heel veel bestandsformaten
Goed helpbestand (helaas alleen Engelstalig)
Portabele versie
Minpunten
Wat aparte afwijkende interface
Samenvatting
Bekende en erg goede editor voor het bewerken van mp3-tags van muziekbestanden.