Het eerste dat opvalt tijdens het starten van het programma is dat de interface een flinke metamorfose heeft ondergaan. Er springen nog steeds drie vensters tevoorschijn, maar daar blijft het inmiddels bij, één van de vensters is namelijk direct uw projectvenster waarin een afbeelding geopend wordt. De overige twee vensters zijn de zijbalken waarover ook Photoshop beschikt, met daarin de belangrijkste gereedschappen. Het centrale venster is nu tevens de ruimte waarin bovenin menuopties worden weergegeven als Bestand, Bewerken enzovoort, zoals we van andere programma’s gewend zijn. In voorgaande versies waren deze opties verspreid over andere vensters. Het geheel werkt direct een stuk rustiger en wekt minder de indruk dat het om een ingewikkeld programma gaat.
De interface heeft nog altijd drie vensters, maar is wel een stuk overzichtelijker.
De nadruk lijkt de afgelopen tijden dan ook vooral te hebben gelegen op het verbeteren van de huidige functionaliteiten, in tegenstelling tot het toevoegen van nieuwe. Dat is geen probleem, want GIMP zat al vol met handige functies, het grootste probleem was dat niet alles even handig werkte. Heerlijk blijft nog altijd dat u de kaders van een gebied dat u selecteert kunt verslepen, zodat u een veel preciezere selectie kunt maken. Daarbij is het nu eindelijk ook mogelijk om het canvas op zo’n manier te vergroten, dat u met uw gereedschap buiten de afbeelding kunt werken (dit is nodig als u bijvoorbeeld bewerkingen wilt uitvoeren op de randen van een afbeelding. Ook de vertaling van het programma is een stuk beter uitgevoerd, er zwerven geen Engelse tekstfragmenten meer rond en wat vertaald is, is ook goed vertaald.
U kunt inmiddels ook met gereedschap buiten het canvas treden, dat is erg prettig.
Ideaal blijft natuurlijk dat GIMP uitbreidbaar is met behulp van plug-ins die te downloaden zijn via een dagelijks groeiende verzameling met nuttige en leuke functionaliteiten. Met elke versie wordt GIMP duidelijk beter, maar dat betekent nog niet dat het programma perfect is. Men is zeker op de goede weg, maar de interface is nog altijd niet optimaal. Zo blijft het irritant dat de drie vensters niet verenigd zijn in één groot versleepbaar venster en hoewel de menu’s een stuk minder complex zijn geworden, is het vaak toch flink zoeken naar de juiste optie. Grotendeels is dat echter een kwestie van gewenning en gezien het feit dat GIMP volledig gratis is en een volledige oplossing biedt voor fotobewerking is dat een hindernis die u wellicht wilt nemen.
GIMP 2.6.6
Freeware
Taal Nederlands
Medium 15,33 MB download
OS Windows 2000/XP/2003/Vista; Linux; Mac OS X; Sun OpenSolaris; FreeBSD
Systeemeisen 84,9 MB harde-schijfruimte
Maker The GIMP Team
Oordeel 8/10
Pluspunten
Gratis
Betere interface dan vorige versies
Functionaliteiten verbeterd
Vertaling beter uitgevoerd
Minpunten
Nog steeds losse vensters
Het blijft soms zoeken naar opties