Kingston DataTraveler 400

Kingston DataTraveler 400

Usb-stick met kluisfunctie en synchronisatiesoftware

Robbin Ooijevaar - 8 april 2008, 16:57

Usb-sticks zijn er in vele uitvoeringen, maten en kleuren. Sommige fabrikanten proberen zich te onderscheiden door een extra functie toe te voegen aan de stick, vaak in de vorm van een slim programma. De Kingston DataTraveler 400 wordt geleverd met twee software oplossingen die u los van elkaar kunt gebruiken, maar ze vullen elkaar ook goed aan.

Met SecureTraveler kunt u de stick beveiligen met een wachtwoord. MigoSync zorgt er voor dat u o.a. documenten, mail en favorieten eenvoudig kunt gebruiken op meerdere pc’s.

MigoSync geeft u op meerdere computers toegang tot o.a. uw mail, bestanden en contactpersonen.

Kluis

SecureTraveler als een soort kluis die u eerst dient aan te maken, de omvang mag u zelf bepalen. Deze ruimte wordt door Kensington “Privacy Zone” genoemd. De overgebleven ruimte op de stick blijft als onbeveiligde ruimte beschikbaar. Onze Kingston DataTraveler 400 heeft een omvang van 2 GB waar we met SecureTraveler een maximale kluis op mogen creëren van 1,86 GB. De werking van de kluis is eenvoudig. Nadat de stick is geplaatst start u het programma SecureTraveler.exe op vanaf de stick, installatie is niet nodig. De software vraagt om uw wachtwoord waarna de kluis wordt geopend. Het is fijn dat SecureTraveler geen extra schijfletter aanmaakt, dit gebeurd wel bij veel andere beveiligingssoftware. Wanneer uw usb-stick de aanduiding D: heeft, wordt D: de beveiligde schijfruimte. Vanaf nu hebt u lees en schrijftoegang tot uw “usb-kluis”. Het enige nadeel van de kluis is dat u deze altijd zelf af dient te sluiten, dit gebeurd niet automatisch. Het plotseling lostrekken van de stick of de stand-by stand van de computer kan er voor zorgen dat nieuwe (nog te bewaren) bestanden voor de kluis verloren gaan. Gelukkig gaat is het afsluiten van de kluis eenvoudig met de snelkoppeling “Logout Privacy Zone” op de usb-stick, u mag het alleen niet vergeten.


De Kingston DataTraveler 400 heeft een “Privacy Zone” die u met een wachtwoord kunt afschermen.

Mobiel

MigoSync kan uw documenten ‘mobiel’ maken zodat u ze op meerdere computers kunt gebruiken. U geeft aan welke / en hoeveel gegevens u wilt meenemen op de usb-stick en MigoSync doet de rest. Op de gast computer plaatst u uw usb-stick waarna u MigoSync opstart en de omgeving van uw eigen computer kunt opstarten, inclusief e-mail, contactpersonen, favorieten en documenten. Dit laatste werkt vooral goed en flexibel omdat u kunt aangeven dat MigoSync al uw documenten van bijvoorbeeld de laatste 30 dagen moet synchroniseren. U hoeft dus niet actief na te denken welke documenten wel/niet mee gaan op de stick. MigoSync is Nederlandstalig en kan eventueel los gebruikt worden van de beveiligingssoftware SecureTraveler. Dit is af te raden omdat MigoSync documenten en persoonlijke gegevens (mail, contactpersonen, etc) synchroniseert naar de usb-stick. Zorg er voor dat alles netjes is opgeborgen in de SecureTraveler kluis en u hoeft niet direct in paniek te raken wanneer u de stick verliest.

Conclusie

Als we puur naar de geheugenomvang kijken, is de prijs van de DataTraveler 400 aan de hoge kant. Wegen we de slimme beveiligingssoftware en synchronisatieoplossing mee, dan is de stick van Kingston zeker niet te duur. De MigoSync synchronisatiesoftware en vooral SecureTraveler zijn een meerwaarde omdat als u de stick regelmatig buitenshuis vervoert. Toegegeven: er zijn ook goede gratis alternatieven om gegevens te beveiligen en documenten te synchroniseren. De DataTraveler 400 werkt echter direct na het verbinden met de pc, de software is intuïtief en u hoeft niets te installeren om uw gegevens veilig te kunnen transporteren.

Kingston DataTraveler 400
Prijs 2GB €21,- / 4GB €33,- / 8GB €93,-
InfoKingston Technology
Oordeel 9/10

Pluspunten
Kant en klare synchronisatie en beveiligingsoplossing
Robuuste aluminium beschermring
Synchronisatie software Nederlandstalig
Installatie software niet nodig, werkt direct vanaf de stick
5 jaar garantie

Minpunten
Beveiligingssoftware Engelstalig
Lees/schrijf led soms niet zichtbaar
E-mail synchronisatie/integratie werkt soms niet goed

blog comments powered by Disqus