U start Systeeminformatie op via Start / Alle programma’s / Bureau-accessoires / Systeemwerkset / Systeeminfo. Eventueel kan het ook via Start / Uitvoeren en het intikken van msinfo32 gevolgd door drukken op de Enter-toets.
Handig is dat u ook gegevens van een andere pc in het netwerk kunt opvragen via Beeld / Externe computer en dat u kunt zien wat er in het systeem is veranderd met Beeld / Systeemgeschiedenis. Via Hulpprogramma’s kunt u direct naar een ander programma springen, zoals Systeemherstel.
Het programma zit diep in een menu verstopt.
Onder XP is het programma Systeeminformatie uitgebreider dan onder Vista. Zo zijn systeemgeschiedenis en het aanroepen van hulpprogramma’s in Vista niet aanwezig. Mocht u zelf weinig met de informatie aankunnen, maar bijvoorbeeld een helpdesk van gegevens moeten voorzien om u met een probleem te helpen, dan is alle informatie in een bestand te bewaren via Bestand / Opslaan of Bestand / Exporteren.