Vraag & Antwoord

Anders (internet)

Copyright?

Anoniem
Supersnail
11 antwoorden
  • Ik heb een site………… :roll:
    Maar ik zou er graag © ofwel copyright willen neerzetten.
    Dit zou dan zo ongeveer moeten komen te staan op de website:
    © Copyright 2009-2011.
    Volgens mij is dit goed?

    Maar mag ik dit zomaar op mijn site zetten en moet je er dus voor betalen?
    En moet het ook op alle pagina's staan of is 1 genoeg?

    Sorry ik heb hier totaal geen verstand van. :cry:

    Alvast bedankt! :wink:
  • Voorzover ik weet mag je dat er gewoon op zetten en is het ook zonder meer rechtsgeldig.
  • [quote:e432239422="gerben"]Voorzover ik weet mag je dat er gewoon op zetten en is het ook zonder meer rechtsgeldig.[/quote:e432239422]
    Is er iemand die dit kan bevestigen?
    En is het ook goed als het op 1 of 2 pagina's staat en is het dan geldig voor de hele website?
    Zou het dan zo moeten worden: © Copyright 2009-2011 algemene voorwaarden? (Dit moet dan een link worden naar de voorwaarden.)
    Is dat zo goed?
  • Houd er wel rekening mee dat je je site bij Google hebt ondergebracht. Jij,en ook je bezoekers, hebben daar te maken met Googles (algemene) voorwaarden.

    De copyrights worden hier in artikel 11 besproken.
  • [quote:727fffebe0="maartenpeters"]Is er iemand die dit kan bevestigen?[/quote:727fffebe0]

    Je mag het er inderdaad gewoon op zetten. De rechtsgeldigheid ervan is irrelevant, in alle landen die de Conventie van Bern ondertekend hebben (vrijwel alle landen) heb je automatisch auteursrecht op alles wat je maakt. Dit hoef je er niet expliciet bij te vermelden.
  • [quote:b73548ab93="Supersnail"][quote:b73548ab93="maartenpeters"]Is er iemand die dit kan bevestigen?[/quote:b73548ab93]

    Je mag het er inderdaad gewoon op zetten. De rechtsgeldigheid ervan is irrelevant, in alle landen die de Conventie van Bern ondertekend hebben (vrijwel alle landen) heb je automatisch auteursrecht op alles wat je maakt. Dit hoef je er niet expliciet bij te vermelden.[/quote:b73548ab93]
    Okee dus het mag.
    Je hoeft het er dus niet persee bij te zetten, want alles wat op het internet staat zit Copyright op.

    Dus ik ga het er zo opzetten:
    Copyright © WCT 2009-2011 Alle rechten voorbehouden.
    Is het zo goed of moet er nog een toevoeging bij?
    En wat houd dat Alle rechten voorbehouden precies in?

    En moet ik hier een link inzetten naar de voorwaarden?
    Hoe zou ik dat dan moeten doen?

    Alvast bedankt!!
  • Op mijn site staat al jaren het copyrightrecht zonder enig probleem. Waar je wel aan moet denken is dat je dit op elke pagina van je site plaatst en ook bij de eigen afbeeldingen resp. foto's.

    Het kost je niets dus daarover geen zorgen. En iedereen wordt geacht het copyright te kennen en dus hoef je geen extra vermelding in je site maken.

    Op mijn site waar ook dit recht staat op elke pagina en foto resp. afbeelding die mijn prive bezit zijn staat dit recht en heb nooit problemen ondervonden.
  • [quote:41b040e9c6="PC1"]Op mijn site staat al jaren het copyrightrecht zonder enig probleem. Waar je wel aan moet denken is dat je dit op elke pagina van je site plaatst en ook bij de eigen afbeeldingen resp. foto's.

    Het kost je niets dus daarover geen zorgen. En iedereen wordt geacht het copyright te kennen en dus hoef je geen extra vermelding in je site maken.

    Op mijn site waar ook dit recht staat op elke pagina en foto resp. afbeelding die mijn prive bezit zijn staat dit recht en heb nooit problemen ondervonden.[/quote:41b040e9c6]

    Maar als je dit nou zo op je site neerzet:
    Copyright © WCT Geldig op alle pagina's 2009-2011 Alle rechten voorbehouden (link met de voorwaarden).
    Dit wil ik dan op 2 pagina's neerzetten.
    Geld het dan ook voor alle pagina's?
    En staat het er zo goed, moet er iets bij of af?
  • [quote:5079488712="maartenpeters"]
    Maar als je dit nou zo op je site neerzet:
    Copyright © WCT Geldig op alle pagina's 2009-2011 Alle rechten voorbehouden (link met de voorwaarden).
    Dit wil ik dan op 2 pagina's neerzetten.
    Geld het dan ook voor alle pagina's?
    En staat het er zo goed, moet er iets bij of af?[/quote:5079488712]

    Zie de post van Supersnail, het maakt voor het beschermen van je rechten niet uit of je dit er al dan niet opzet, dus de exacte formulering doet er ook niet echt toe. Het kan hoogstens relevant zijn voor sites die je in opdracht maakt voor derden, het feit dat persoon X dan op zijn site heeft staan dat het copyright bij persoon Y kan bewijs zijn als er discussie onstaat over bij wie de rechten berusten.

    Overigens wel de opmerking dat je vermeld dat het copyright bij WCT ligt. Dit is voor zover ik kan nagaan de naam van je website en niet een echte rechtspersoon? Dan kan daar ook geen copyright berusten, maar zal je daar je eigen naam moeten vermelden.
  • [quote:b11bbb6f6e="PS"][quote:b11bbb6f6e="maartenpeters"]
    Maar als je dit nou zo op je site neerzet:
    Copyright © WCT Geldig op alle pagina's 2009-2011 Alle rechten voorbehouden (link met de voorwaarden).
    Dit wil ik dan op 2 pagina's neerzetten.
    Geld het dan ook voor alle pagina's?
    En staat het er zo goed, moet er iets bij of af?[/quote:b11bbb6f6e]

    Zie de post van Supersnail, het maakt voor het beschermen van je rechten niet uit of je dit er al dan niet opzet, dus de exacte formulering doet er ook niet echt toe. Het kan hoogstens relevant zijn voor sites die je in opdracht maakt voor derden, het feit dat persoon X dan op zijn site heeft staan dat het copyright bij persoon Y kan bewijs zijn als er discussie onstaat over bij wie de rechten berusten.

    Overigens wel de opmerking dat je vermeld dat het copyright bij WCT ligt. Dit is voor zover ik kan nagaan de naam van je website en niet een echte rechtspersoon? Dan kan daar ook geen copyright berusten, maar zal je daar je eigen naam moeten vermelden.[/quote:b11bbb6f6e]
    Maar bedrijven en andere sites zetten toch ook hun stenaam in het copyright?
  • dat gebruik van de sitenaam heeft alleen geldigheid als de sitenaam als handelsnaam is geregistreerd.
    rechten, w.o. het copyrecht, kunnen slechts toebehoren aan een juridische entiteit. een "gewone" site is dat niet.
    hoe dan ook, het is al eerder gesteld, als er gedonder zou komen, heb je (in nl) je rechten ook zonder die vermelding.

Beantwoord deze vraag

Dit is een gearchiveerde pagina. Antwoorden is niet meer mogelijk.