Vraag & Antwoord
tar.gz compilen, en waar staat het bouwsel?
5 antwoorden
- Hoi,
Ik wil iets.tar.gz compilen middels:
configure && make && make install
maar waar staat het eindresultaat? In welke directory dus?
Evert - Normaal gezien in /usr/local. Dus de binaries komen in /usr/local/bin, libraries in /usr/local/lib, documentatie in /usr/local/doc enz.
Je kan dit meestal veranderen met een prefix mee te geven aan het configure script:
[code:1:05f0d18b48]
./configure –prefix=/path/naar/weetikveelwaar && make && make install.
[/code:1:05f0d18b48]
(stadaard is de prefix dus /usr/local) - which programma_naam
whereis programma_naam
locate programma_naam
find /usr -iname 'programma_naam''
Zoeken onder linux gaat een stukje beter onder linux dan onder windows xp pro - Even aanvulling op m3ssi4h ;
which zoekt alleen in de $PATH varabele, dus in het zoekpad, als hij daar had gestaan (wat waarschijnlijk is na een make install) had je het al uit kunnen voeren.
"locate" is de snelste manier omdat deze niet over de disk zoekt, maar in een database. Deze is alleen pas up-to-date na het draaien van "updatedb" - dus je zult waarschijnlijk vlak na een make install het gezochte niet kunnen vinden via locate.
Zelf heb ik de gewoonte zelf gecompileerde zaken op te slaan onder /opt - dus ./configure –prefix=/opt/installatiemap - zo kun je het ook makkelijk weer weghalen mocht het geinstalleerde niet bevallen. Veel programmas bieden ook een make uninstall aan, maar goed… - dank allen 8)
ik heb zojuist succesvol Licq gecompiled.
En het werkt nog ook. 8)
Evert
Beantwoord deze vraag
Dit is een gearchiveerde pagina. Antwoorden is niet meer mogelijk.
Gerelateerde vragen
- URL zonder extensie wil niet helemaal lukken
- https verbinding met ssl in owncloud
- afspelen met audacity werkt niet goed
- Computer!Totaal-forum maakt plaats voor v&a-module
- computer start soms niet op
- Pro show gold 4 overgangen tussen tekstdia's
- wie kan mij meer vertellen over een Gigabyte GA-B85M-HD3
- Windows Tijdelijke bestanden